Interview met Marco Rink van Accuraat Verhuur

Als cateraar in Amsterdam werken we voor onze evenementen samen met heel veel verschillende partijen: van leveranciers voor eten en drinken tot decorateurs, technici en specialisten zoals cocktailshakers en baristas. Opdrachtgevers hebben niet altijd door wie het gesjouw voor de materialen van evenementen doet: tafels, stoelen, glazen, bestek — het moet er allemaal zijn, op tijd, op de juiste plek en in de juiste hoeveelheid. Vaak denkt men dat we deze op de plank hebben liggen. Maar nee, dat is niet het geval. We werken al jaren samen met Marco Rink van Accuraat Verhuur. Wat komt er kijken bij professionele materiaalverhuur voor catering in Amsterdam? Daarom vroeg ik Marco naar zijn ervaringen.

Van Servé naar Accuraat: een bewuste overstap

Job: Marco, kun je kort iets over jezelf vertellen en hoe je bij Accuraat Verhuur terecht bent gekomen?

Marco: Zeker. Ik werk inmiddels zo’n 15 jaar in de evenementen- en verhuurbranche. Oorspronkelijk ben ik begonnen bij Servé Verhuurservice, waar ik veel ervaring heb opgedaan met cateringklanten en logistiek. Toen Servé tijdens Covid stopte, ben ik (via een gezamenlijke klant) overgestapt naar Accuraat Verhuur. Een aantal klanten, waaronder jullie, zijn toen ook meegegaan. Dat maakte de overgang niet alleen makkelijker, maar ook meteen vertrouwd.

Job: Je noemde dat Accuraat destijds Servé heeft overgenomen en dat een aantal klanten — waaronder Zingfood — zijn meegekomen. Hoe voelde dat voor jou? Was Covid spannend omdat je in een branche zat waar de klappen vielen? Heb je lang tegen je zin thuis gezeten? Of ging de overstap moeiteloos?

Marco: Accuraat heeft Servé niet overgenomen, maar we hebben wel een aantal klanten van Servé over kunnen nemen. Covid was een ontzettend spannende tijd, zeker omdat alles stilviel en niemand wist waar hij aan toe was. Er was ook geen draaiboek voor zo’n situatie.
Tussen het stoppen bij Servé en mijn start bij Accuraat heb ik uiteindelijk zo’n zes weken thuisgezeten. De overstap zelf was wel even wennen: nieuwe collega’s, een ander systeem en sommige dingen die net anders werden aangepakt. Tegelijkertijd hielp het enorm dat ik de branche al goed kende, waardoor ik mijn draai vrij snel weer heb kunnen vinden.

Accuraat Verhuur: wie zijn ze en wat doen ze voor cateraars?

Job: En wat is je rol/functie daar nu precies?

Marco: Als accountmanager ben ik verantwoordelijk voor sales en klantrelaties. Ik denk actief mee met klanten over hun evenementen, maak offertes en zorg dat alles aan de voorkant goed geregeld is. Zo fungeer ik als schakel tussen klant en planning en leg ik de basis voor een soepel verloop achter de schermen.

Job: Met hoeveel mensen doen jullie aan verkoop en service?

Marco: We werken met een relatief compact team van 4 mensen op de sales/binnendienst. Daarnaast hebben we natuurlijk een grotere groep in het magazijn en transport die ervoor zorgt dat alles daadwerkelijk op de juiste plek komt.

Job: Wij kennen Accuraat vanuit de cateringhoek. Zijn cateraars de grootste klantengroep? Of zijn er nog veel andere type huurders?

Marco: Cateraars vormen zeker een belangrijke klantengroep voor ons, maar we werken ook veel voor eventbureaus, locaties, bedrijven en particulieren. Denk aan bruiloften, bedrijfsfeesten, beurzen en productlanceringen. Het is best breed.

Job: Party-materiaalverhuur lijkt me vooral een lokale business. Klopt het dat jullie dan vooral aan cateraars uit Amsterdam leveren?

Marco: Deze regio (Amsterdam) is inderdaad een belangrijk gebied voor ons, maar we leveren door een groot deel van Nederland en soms ook net over de landsgrenzen. Wel zie je dat het grootste volume in de Randstad zit, omdat daar de meeste evenementen plaatsvinden en dit qua transportkosten voor klanten het meest interessant is.

Job: Voor wat voor type evenementen leveren jullie het meest in Amsterdam?

Marco: Dat varieert van high-end corporate events en bruiloften tot grotere festivals en beurzen. Amsterdam heeft een enorme diversiteit aan locaties en evenementen, dus geen week is hetzelfde.

Waarom cateraars voor Accuraat kiezen

Job: Wat doet Accuraat anders dan andere verhuurbedrijven in de regio? Waar kiezen klanten specifiek voor jullie?

Marco: Wat ons onderscheidt, zit vooral in de combinatie van flexibiliteit, snelheid en persoonlijk contact. We proberen niet ‘gewoon te verhuren’, maar echt mee te denken met de klant en het event. Dat betekent dat we snel schakelen, ook als er last-minute nog iets verandert — en dat gebeurt in deze branche bijna altijd.
Daarnaast kiezen klanten voor ons vanwege de betrouwbaarheid en kwaliteit van het materiaal. Alles wat we leveren moet er gewoon strak uitzien en direct inzetbaar zijn. Geen gedoe. Ook het persoonlijke contact speelt een grote rol.
Klanten kiezen voor ons omdat we flexibel zijn, afspraken nakomen en net dat stapje extra zetten wanneer het nodig is.

Kwaliteitscontrole en last-minute oplossen

Job: Hoe waarborgen jullie intern dat er goed wordt uitgeleverd?

Marco: We werken met meerdere controleslagen. Orders worden digitaal verwerkt, daarna gepickt in het magazijn en vervolgens nogmaals gecontroleerd voordat ze de deur uitgaan. Ondanks die checks blijft het mensenwerk, maar we proberen fouten tot een minimum te beperken.

Job: Checken jullie materialen ook op kwaliteit of alleen op kwantiteit?

Marco: Allebei. Materialen gaan na retour eerst door de tel- en controlefase. Meubilair wordt gecheckt op beschadigingen en schoongemaakt. Glaswerk wordt bijvoorbeeld gewassen en visueel gecontroleerd. Toch kan het voorkomen dat er een glas met een barst tussendoor glipt. Als klanten dat melden, lossen we dat altijd netjes op.

Job: Als het bij jullie toch ergens fout gaat, wat gebeurt er dan?

Marco: Dan schakelen we direct. Bij een storing proberen we deze — eventueel met hulp van onze technische dienst — telefonisch op te lossen. Lukt dat niet, dan vervangen we het product zo snel mogelijk. Mocht een zending incompleet zijn, dan plannen we direct een nalevering in.

Job: Worden jullie weleens in paniek gebeld dat er materiaal ontbreekt?

Marco: Ja, dat gebeurt regelmatig. Het komt wel eens voor dat er een fout is gemaakt in het orderpickproces. Maar vaak ook blijkt het iets te zijn dat vergeten is te bestellen of last-minute nodig is. We proberen dan altijd mee te denken en, als het logistiek haalbaar is, alsnog te leveren.

Evenementen die zijn bijgebleven

Job: Op welke evenementen ben je het meest trots?

Marco: De grotere producties waarbij alles samenkomt: strakke timing, complexe logistiek en veel verschillende materialen. Bijvoorbeeld events waar we complete inrichting doen voor honderden gasten. Als dat vlekkeloos verloopt, geeft dat echt voldoening.

Job: Waar zie je het vaakst misgaan bij evenementen?

Marco: Vooral in de voorbereiding. Onderschatting van aantallen, te laat bestellen of wijzigingen op het laatste moment. Dat zorgt vaak voor stress die eigenlijk te voorkomen was.

Job: Wat zijn typische fouten bij het inhuren van materialen?

Marco: Te weinig bestellen, beperkte opbouwtijd, of logistieke uitdagingen. Bijvoorbeeld niet nadenken over bereikbaarheid van een locatie of hoe materialen naar binnen moeten.

Job: Als je één tip mocht geven aan een cateraar die voor het eerst een groot evenement organiseert, wat is dan de grootste logistieke blunder die je ze kunt besparen?

Marco: Onderschat je logistiek niet, dat is echt de grootste valkuil.
Veel cateraars focussen (logisch) op het eten en de beleving, maar vergeten dat een groot event vooral een operatie is.
De grootste blunder die ik zie? Geen strak plan voor op- en afbouw en transport. Denk aan: te weinig laad- en lostijd, geen duidelijke routing op locatie, of materiaal dat niet op het juiste moment op de juiste plek is. Dan loopt alles direct achter, en dat haal je niet meer in.
Mijn tip: werk alles vooraf tot in detail uit alsof het een draaiboek voor een militaire operatie is. Wie is waar, wanneer, met welk materiaal? En bouw altijd speling in. Liever een uur te vroeg klaar dan tien minuten te laat beginnen.

Job: Heb je een sappig verhaal?

Marco: Vooral onze chauffeurs maken van alles mee. Zo is een chauffeur bij het uitstappen uit zijn wagen de sloot ingevallen. Bij het ophalen van een order trof een chauffeur een koppeltje aan dat tussen de huurspullen de liefde aan het bedrijven was.

Logistieke uitdagingen bij Amsterdamse cateringlocaties

Job: Wij hadden een keer een catering bij een groot event in het Tuschinski filmtheater. Daar kan alleen geleverd worden via de Reguliersdwarstraat, en dat moet vóór 10 uur in de ochtend, want dan sluit de straat voor leveranciers. Toen ik aangaf dat wij bij Accuraat huurden, zeiden ze: ‘Geen probleem, ze komen extreem vroeg, hebben de sleutel van de achterdeur en weten waar ze de spullen mogen plaatsen.’ Amsterdam heeft natuurlijk meer bijzondere locaties. Wat zijn de logistiek meest uitdagende plekken waar jullie toch leveren?

Marco: We hebben inderdaad regelmatig leveringen op locaties waar logistiek allesbehalve standaard is. In Amsterdam hebben we vooral te maken met tijdsrestricties: in delen van de binnenstad kunnen we vaak alleen vóór 11:00 of 12:00 uur leveren. Dat botst nog wel eens met de openingstijden van horecalocaties.
Wat daarbij helpt, is dat we van verschillende locaties een sleutel hebben. Daardoor kunnen we eerder leveren of juist later ophalen, zonder dat we afhankelijk zijn van personeel ter plaatse. Dat maakt het voor zowel ons als de klant een stuk efficiënter.
Daarnaast zien we dat milieuzones in steeds meer steden een rol spelen. We kunnen niet met ons hele wagenpark overal komen, dus dat vraagt soms om creatief plannen en slim schakelen.
En dan heb je nog de fysieke uitdagingen: grindpaden, trappetjes, smalle entrees — het klinkt simpel, maar het heeft direct invloed op hoe en hoe snel je kunt leveren.
Tot slot zijn er locaties zoals Amsterdam Airport Schiphol, waar we achter de douane leveren. Daar moeten chauffeurs vooraf aangemeld worden en altijd een paspoort of ID-kaart bij zich hebben. Dat soort trajecten vraagt extra voorbereiding, maar daar zijn we inmiddels goed op ingericht.

Van RAI tot Lowlands: grote evenementen

Job: Gaan jullie meer richting decoratie en totaalconcepten?

Marco: We kijken zeker naar uitbreiding, maar wel stap voor stap. Onze kracht ligt nu in materiaalverhuur, service en logistiek. Samenwerkingen met partners voor styling en decoratie zijn daarin een logische volgende stap.

Job: Wat is een evenement dat je altijd is bijgebleven?

Marco: Dat zijn toch een paar grote klussen geweest, waarbij op korte termijn grote hoeveelheden tafels en stoelen opgebouwd moesten worden.

Job: Kun je daar wat voorbeelden van geven van zulke evenementen en locaties?

Marco: Denk bijvoorbeeld aan het opbouwen van grootschalige events zoals card trading game-toernooien (zoals Pokémon), waarbij we complete hallen inrichten met zo’n 1200 tafels en 4000 stoelen. Dat doen we op locaties als de RAI Amsterdam, de Jaarbeurs Utrecht of de Westfalenhalle.
Wij voorzien Fijnfestijn, dat door het hele land trekt, van materialen.
Elk jaar leveren wij zo’n 20 trailers aan materialen voor festival Lowlands.
Maar heel recentelijk ook materialen voor de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam.

Duurzaamheid bij Accuraat Verhuur

Job: Duurzaamheid is een actueel thema in de cateringbranche. Hoe spelen jullie daar op in?

Marco: Duurzaamheid is voor ons een belangrijk en steeds concreter onderdeel van de dagelijkse bedrijfsvoering. In ons nieuwe pand hebben we daarom bewust geïnvesteerd in zonnepanelen, zodat we een groot deel van onze eigen energie opwekken.
Daarnaast maken we gebruik van warmtecollectoren op het dak, die het water voor onze vaatwassers voorverwarmen. Dat zorgt voor een aanzienlijk lager energieverbruik in onze spoelkeuken, zonder dat dit ten koste gaat van hygiëne of capaciteit.
Ook in onze logistiek zetten we stappen: ons wagenpark wordt stap voor stap elektrisch. Inmiddels rijdt de eerste volledig elektrische bus al mee in onze operatie en zijn er twee volledig elektrische vrachtwagens besteld. En dat is pas het begin van de verdere verduurzaming van onze transportmiddelen.

Professionele cateraars vs. particulieren: een wereld van verschil

Job: Grootste verschil tussen professionele cateraars en particulieren?

Marco: Professionals weten precies wat ze nodig hebben en hoe het proces werkt, van het plaatsen van een order tot het (netjes) inleveren van de materialen. Bij particulieren zit er vaak meer begeleiding in, wat ook leuk is, maar wel intensiever.

Job: Waar merk je dat verschil het meest?

Marco: Vooral in de voorbereiding. Professionals zijn vaak efficiënter en completer in hun aanvragen, terwijl particulieren meer vragen hebben en vaker wijzigingen doorvoeren.

De toekomst: software, AI en slimmere bestelsystemen

Job: Wanneer komt een favorietenlijst in het account?

Marco: Deze is er al een tijdje. Elk artikel op onze site is voorzien van een hartje. Als je daarop klikt, kun je het artikel toevoegen aan een favorietenlijstje.

Job: Ik bedoel eigenlijk dat ik de bestelling die ik eerder deed kan herhalen. Mijn klanten zijn ook gewoontedieren. Sommigen doen ieder jaar hetzelfde event.

Marco: Dat is op dit moment nog niet mogelijk in ons systeem. We zijn echter in gesprek met een nieuwe softwareleverancier, dus wie weet kunnen we dat in de toekomst wel aanbieden.
Tot die tijd kun je ons altijd vragen om een eerder geplaatste order te kopiëren. Dat is voor ons een kleine moeite en vaak zo geregeld.

Job: Kunstmatige intelligentie kan veel van onze taken overnemen. Per wanneer kan ik het menu voor eten en drinken en het aantal gasten van een event uploaden zodat jullie bot dan de bestellijst voor ons klaarzet? Nalopen en weghalen is voor mij als cateraar makkelijker dan alles zelf bedenken. Dat verkleint dan ook meteen het risico dat wij (als klant) wat vergeten en jullie verhuren dan wellicht meer spullen.

Marco: Kunstmatige intelligentie kan ons op meerdere vlakken ondersteunen. Vooral bij het sneller en slimmer verwerken van aanvragen en het doen van passende alternatieven zie ik duidelijke kansen.
Tegelijkertijd zijn we nog aan het onderzoeken hoe en waar we dit het beste kunnen inzetten. Voor ons is het namelijk belangrijk dat we het persoonlijke contact met onze klanten niet verliezen. Juist dat directe overleg en meedenken vinden wij een essentieel onderdeel van onze service.
De uitdaging zit voor ons dus niet in óf we AI gaan gebruiken, maar vooral in hoe we het ondersteunend kunnen laten zijn zonder dat het de menselijke factor vervangt.

SEARCH
[]
1 Step 1
Naam
Telefoonnummer
Vertel over uw evenement/catering wensen/vragen
0 /
reCaptcha v3
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Catering in Amsterdam regelen? Zo werken wij samen

Organiseer jij een evenement in Amsterdam en wil je dat alles klopt — van het eten tot de laatste stoel? Zingfood verzorgt de catering, van borrel tot walking dinner. Voor de materialen — tafels, stoelen, glazen en meer — huren wij bij Marco en zijn collega’s via de site van  Accuraatverhuur.nl. Dat kun je zelf regelen, of je kunt ons vragen om het mee te nemen in het voorstel.